Posted: June 5th, 2010 | Author: admin | Filed under: Uncategorized | Tags: badpak, badpakstof, behandeling, stofvoorstelling, verwerking, zwemkleding, zwemkledingstof | No Comments »
De zomer is eindelijk gekomen en daarmee de perfecte tijd om je tijdens het baden in een meer heerlijk af te koelen. Een echte blikvanger wordt u vast en zeker met door u zelf gemaakte zwemkleding. Wat bijzonder is aan badpakstof, waar u op moet letten tijdens het werken met deze stof en hoe u het dient te behandelen, verraden de stofexperten van stoffen.net u.
Gebruik:
Badpakstof wordt vooral gebruikt voor kleding voor tijdens het zwemmen, het dansen en tijdens gymnastiek.
Materiaal:
De badpakstof die stoffen.net aanbiedt, bestaat uit polyamid en lycra (merknaam voor elastaan), beide zijn synthetisch gemaakte kunststoffen. Terwijl polyamid zich tijdens de fabricage makkelijk laat kleuren, is elastaan zeer rekbaar.
Behandelingtips:
De badpakstof die stoffen.net aanbiedt, kan tot 40° C in de fijnwas in de machine gewassen worden. U moet er echter opletten fijnwasmiddel te gebruiken: anders kunnen de kleuren verbleken en kan de elasticiteit afnemen.
Tips om ermee te werken:
Voor elastische stoffen dient u een speciale naald met afgeronde punt te gebruiken, omdat normale naalden de mazen kapot kunnen trekken. De naaldsterkte (70 tot 90) moet ook aangepast zijn. Bovendien moeten de naden rekbaar blijven. Gebruik daarom de speciale normale en overlocksteken van uw machine. Bij een normale machine kan ook een rechte steek met zo min mogelijk spanning op de bovenste draad (bijv. 2 tot 3) of een erg lichte zigzagsteek met een steeklengte van 1,5 tot 2 mm gebruikt worden. Zeer elastische stoffen en naden, die veel moeten verdragen, worden met een zigzagsteek met een steeklengte van 1 tot 1,5 mm en een steekbreedte van 1,5 tot 2 mm genaaid.
» Badpakstof bij stoffen.net
Posted: March 3rd, 2010 | Author: admin | Filed under: Uncategorized | Tags: behandeling, flanel, stofvoorstelling, verwerking | No Comments »
Gelukkig is degene die dan een knusse pyama van katoenflanel heeft en beaverteenbeddengoed om het echt gezellig te maken. Waar bij het verwerken en het onderhoud van flanel op gelet moet worden, vertellen de stofexperten van stoffen.net:
Het materiaal:
Een stof met linnenbinding of kopergeweven van katoen of wol, zo wordt flanel omschreven. Het is noch aan een kant opgeruwd, noch aan beide kanten en daardoor dikker en zachter als normale geweven stoffen van lichter gewicht. Beddengoed van opgeruwd katoen wordt beaverteen genoemd. De naam ontstond in de Tips om ermee te werken18de eeuw toen er daadwerkelijk bevervellen voor warm beddengoed gebruikt werden. Katoenflanel wordt graag als warm beddengoed en pyama gebruikt, maar ook voor dikkere katoenen overhemden. Flanel voor wollen pakken kan bovendien nog licht gewalkt zijn.
Behandelingtips:
Net als voor andere katoenstoffen, wordt het aangeraden om de stof voordat er mee gewerkt wordt op de aanbevolen temperatuur te wassen, aangezien de stof kan krimpen. Kleurig of bedrukt katoenflanel dient met een fijnwasmiddel in een programma voor fijne was bij een lager toerental (ca 800 / min) gewassen te worden. Beddengoed kan je voor het wassen binnenstebuiten keren, omdat het anders in elkaar gaat zitten. Ook daarom dient er geen spijkerbroek tegelijkertijd mee gewassen te worden.
Flanel van 100% wol kan niet in de machine gewassen worden. Lichte vlekken kunnen na het drogen eraf geborsteld worden. Lichte geurtjes verdwijnen na een nachtje buiten luchten. Voor hardnekkigere vlekken en geuren wordt de stomerij aangeraden.
Tips om ermee te werken:
Flanel geldt als een normale sterke stof en het is daarom goed te werken met een normale naaldsterkte (ongeveer 70 tot 80) en dradenspanning en een steeklengte van 2 tot 3 mm. Een klassieke zoomsteek, bijvoorbeeld zigzag, is voor beide stofkwaliteiten (katoen en wol) voldoende, omdat ze niet makkelijk uitrafelen.
» Flanel bij stoffen.net
Posted: February 24th, 2010 | Author: admin | Filed under: Uncategorized | Tags: behandeling, polyester, polyestertaft, stofvoorstelling, Taft, verwerken, Zijde | No Comments »
Het maakt niet uit of het van zijde is of van polyester: taft geeft zowel de avondjurk als gordijnen een statige indruk. Welke taftsoorten er zijn en waarop je moet letten bij het werken ermee en daarna, dat vertellen de stofexperten van stoffen.net:
De oorspronkelijke benaming is terug te voeren op een manier van weven waarbij de dunne kettingdraden dicht bij elkaar staan en er een iets dikker kogeldraad wordt ingelegd. Hierbij ontstaat een ripsstructuur, die zo typerend is voor de stof. Tegenwoordig wordt taft meestal in linnenbinding gewoven en krijgt zijn uiterlijk en vastigheid door materiaal en uitrusting. Taft wordt meestal ingezet in de elegante avond- en galamode maar ook bij decoratie.
Het Materiaal:
Taft als bovenstof kan zowel uit zijde (zijdetaft) als uit chemische vezels (bijvoorbeeld nylon, polyester, viscose) en mengsels daarvan bestaan. Naast effen taft is er ook een kleurig bedrukt en geborduurd taft. Bovendien is er nog taft voorhanden met een veranderd oppervlaktestructuur, zoals bijvoorbeeld met moiré-effect of als crash – zo wordt gekreukeld of gerimpeld structuurtaft genoemd. Een ingeweven jacquardpatroon komt niet vaak voor.
Tips om ermee te werken:
Taft behoort net als zijde tot de iets ´moeilijkere´ stoffen, waarmee meestal met de volgende tips goed te werken valt:
Neem s.v.p. altijd een nieuwe, kwalitatief goede dunne naald met punt (sterkte 60 tot 70), anders trekken de draden en dat kan je zien!
De steeklengte kan normaal (2 tot 3,5) ingesteld worden. Wie op zeker wil spelen, kan op een teststukje de goede instellingen voor de naaimachine uitproberen.
Een naad dient altijd heel voorzichtig weer losgetornd te worden omdat de gaatjes van de naald anders te duidelijk opvallen.
Sterk gerimpeld crushtaft makkelijk met een rechte steek naar binnen afnaaien, naast de naadlijn, zodat de rimpels zich niet kunnen draaien.
Behandelingtips:
Taft dient overeenkomstig de samenstelling behandeld worden.
Chemische vezels zoals polyester etc. verdragen meestal een machinewasbeurt bij 30°C met een toerental tot 800. Als de stof geborduurd is of erg fijn, dan kunt u de stof in een passende waszak in de machine doen.
Zijdetaft wordt of aan de stomerij gegeven of heel voorzichtig met de hand gewassen (zie Stofvoorstelling: Zijde).
Bij het strijken altijd binnenstebuiten en met een lage temperatuur (1 punt) werken en daarbij licht besproeien – eerder benevelen dan sproeien – omdat het anders watervlekken kan geven. Gecrushte delen dienen helemaal niet gestreken worden.
» Taft bij stoffen.net
Posted: February 17th, 2010 | Author: admin | Filed under: Uncategorized | Tags: behandeling, stofvoorstelling, tule, verwerken | No Comments »
In het haar of aan de pols, in de jaren tachtig maakte deze stof het de meisjes erg gemakkelijk bij het optutten: tule. Waar deze stof nog meer goed gebruikt kan worden en waar op gelet dient te worden als je ermee werkt, dat vertellen de stofexperten van stoffen.net:
Het Materiaal:
Tule wordt van verschillende materialen – hoofdzakelijk katoen, zijde, polyamid en polyester – gemaakt. Terwijl zeer zacht tot iets stijver vallende tule vooral gebruikt wordt bij het maken van kleding, wordt vaster, harder tule vooral voor decoratiedoeleinden gebruikt, als ook bij de productie van carnevalskostuums. Het materiaal is in principe enigszins rekbaar, er bestaan echter ook mengsels met elastaan om de elasticiteit te verhogen.
Aan de naam van de stof lag de Franse regio Tulle ten grondslag, waar de stof in de 19e eeuw gemaakt werd. Oorspronkelijk werd tule op weefgetouwen geweven, doordat twee kettingdraden altijd na de inleg van een kogeldraad gedraaid werden. In tegenstelling tot een normale linnenbinding liggen de kogeldraden hier niet dicht bij elkaar, zodat een doorgebroken patroon ontstaat dat lijkt op een honinggraat.
In loop der tijd hebben machines de weefstoelen afgelost en het uit de handklostechniek afgeleide Bobinet zette zich met de fabricage van tule door. Daarbij werden om de loodrecht verlopen kettingdraden twee tot vier verschillende kogeldradensystemen op kleine spoelen scheeflopend rondgeleid. Met behulp van opkomende instellingen kunnen naast de makkelijke honinggraatstructuur ook gecompliceerde patronen worden gemaakt. Tegenwoordig wordt tule vooral op zogenaamde ritselmachine gemaakt door middel van hakenvormige naalden die als grondvorm mazen maken.
Tule wordt tegenwoordig gebruikt voor het maken van kant en banden, kleding, gordijnen, pruiken en voor fijne netten zoals bijvoorbeeld voor decoratie.
Tips om ermee te werken:
Tule hoeft normaalgesproken niet verzoomd te worden, aangezien de stof niet uitrafelt. De naadafsluitingen dienen ondanks dat toch met een overlocksteek of een zigzagsteek verzoomd te worden. Als mooie randafsluiting wordt ook graag biasband, effen of met een patroon, gebruikt van fijn chiffon, satijn of katoen. Hoe fijner de gekozen tule is, des te fijner dient ook de naald te zijn waarmee genaaid wordt (sterkte 60 tot 90). Om de fijne draden niet kapot te maken, is het een voordeel om tijdens het werken met erg fijne, zachte softule een naald met een afgeronde punt te gebruiken. Ook de steeklengte dient aan de fijnheid van de stof te worden aangepast (1,5 tot 3 mm).
» Tule bij stoffen.net
Posted: February 10th, 2010 | Author: admin | Filed under: Uncategorized | Tags: behandeling, stofvoorstelling, sweatshirt, sweatshirtstof, verwerken | No Comments »
Eindelijk vrijdagavond: dus de kantoorkleren uit en de thuiskleren aan. Erg aangenaam wordt het in een outfit van sweatshirtstof: de stof voelt niet alleen aangenaam aan op de huid, maar geeft ook mee met alle bewegingen – en dat zonder te knellen.
Hoe je het beste kan werken met sweatshirtstof en wat je kan doen om het lang na het eerste dragen er nog als nieuw uit te laten zien, dat weten de stofexperten van stoffen.net:
Het Materiaal:
Het hoofdbestanddeel van het klassieke sweatshirt is katoen. Om een betere vormstabiliteit te krijgen, worden er tegenwoordig vaak kleine delen kunstvezels bijgemengd. De stof wordt machinaal gebreid of gewoven en telt daarmee – net als jersey – tot de machinestoffen. In tegenstelling tot de dunne jersey´s is deze stof echter niet zo sterk rekbaar.
Om een betere warmteopslag te krijgen, wordt bij zwaardere wintersweatshirts vaak de binnenste stofkant opgeruwd. Hierdoor ontstaat een bijkomend volume dat meer lucht kan behouden en zo door het lichaam bijkomend verwarmd kan worden.
Behandelingtips:
Om het uitlubberen van sweatshirtstof met elastaanaandeel te vermijden, dient deze stof in geen geval met wasverzachter gewassen worden. Ook een toerental tot maximaal 1000 bij het centrifugeren kan helpen het uitlubberen tegen te gaan. Wie op zeker wil spelen dat de kleding tijdens het drogen niet hangt, legt de kleding op een handdoek op het wasrek.
Voor de eerste keer dragen dienen sweatshirts en jersey`s absoluut een keer kort gewassen te worden om mogelijke appreturen, kleurovervloeden en eventueel vuil van het fabricageproces of van het transport te verwijderen. Mocht de stof ook na meerdere keren wassen nog kleur afgeven, helpt een bad in azijnwasser (3 delen water, 1 deel huishoudazijn). Bij kwaliteitsstoffen mag hier eigenlijk geen sprake van zijn.
Tips om ermee te werken:
Om de mazen niet kapot te maken, mag sweatshirtstof – zoals verdere alle mazenstoffen – alleen met een naald met speciaal afgeronde punt genaaid worden.
De naaldsterkte dient aan de dikte van de te naaien stof aangepast worden (normaalgesproken 75 tot 80).
In verband met de elasticiteit van de stof wordt het aangeraden alleen rekbare speciale steken te gebruiken die zich makkelijk in de gebruiksaanwijzing van de naaimachine laten vinden. Bij een normale huishoudmachine kan er met zigzagsteek of met een dubbele naad met een rechte steek genaaid worden. De naaldafstand van de dubbele naald kan normaal ingesteld worden.
Wordt er met een overlockmachine gewerkt, die in een keer de kanten afknipt en omzoomt, dan hoeft u de snijkanten van de mazenstof niet extra te omzomen.
» Sweatshirtstof bij stoffen.net
Posted: February 3rd, 2010 | Author: admin | Filed under: Uncategorized | Tags: badstof, behandeling, frotté, stofvoorstelling, verwerken | No Comments »
Deze stof is gewoon fijn, voelt zacht op de huid aan en laat ook babyhartjes horen slaan: badstof of ookwel frotté. Hoe de stof zo lang mogelijk zacht blijft en wat je kan doen als de stof tijdens het werken ermee problemen geeft, dat verraden de stofexperts van stoffen.net:
Het materiaal:
Badstof wordt met een lussengaren in inslag en normale ketting geweven. Er zijn ook badstoffen (frotté genaamd) waarbij de lussen tijdens het weefproces gemaakt worden. Deze bewerkelijkere werkwijze, in tegenstelling tot andere badstoffen, laat zich in de prijs merken: frotté-stof is dus duurder. Allebei de stoffen worden voor handdoeken en badjassen gebruikt en voor gebieden waarvoor grote vochtopname nodig is. Zowel frotté als badstof bestaan hoofdzakelijk uit katoen, maar ze kunnen ook mixen van polyamid of andere microvezels bevatten. Vooral de droogtijd kan daardoor positief beïnvloed worden.
Behandelingtips:
Hier een tip voor mensen met hard waswater: badstof bindt met de tijd kalk aan zich en wordt daardoor hard. Als de stof een paar uur – bijvoorbeeld ´s nachts – in een mengsel van drie delen warm water en een deel huishoudazijn geweekt wordt, dan wordt de kalk opgelost. Daarna de stof wassen zoals u normaal doet.
Tips om ermee te werken:
Afhankelijk van de fijnheid van de stof wordt een midden tot grovere naaldsterkte (75 tot 90) aangeraden. Mochten de lussen van de stof bij het aan elkaar naaien niet meewerken en aan de naald of aan het voetje van de naaimachine blijven hangen, dan helpt dun zijdepapier of boterhampapier. Dat wordt gemakkelijk met spelden aan de stof bevestigd en naai het erover met een steeklengte van 2 tot 3. Als de naad klaar is, kan het papier zo afgescheurd worden. Als kleine papiersnippers niet gelijk eraf gehaald kunnen worden, verdwijnen ze op z´n laatst bij de volgende wasbeurt.
» Badstof bij stoffen.net
Posted: January 27th, 2010 | Author: admin | Filed under: Uncategorized | Tags: behandeling, Cretonne, stofvoorstelling, verwerken, vlaggendoek | No Comments »
Het is het allround-talent onder de katoenstoffen: het vlaggendoek. Voor het overtrekken van meubels of voor het naaien van gordijnen, beddengoed of kleding, het vlaggendoek laat zijn fans niet in de steek. Waar deze katoenstof eigenlijk vandaan komt en hoe je de stof het beste kan behandelen, vertellen de stofexperten van stoffen.net:

Het materiaal:
De linnenbinding bestaat uit katoen (cretonne), wol en een mengsel in was- en lichtechte kleuring. Vooral in de subtropische regio´s wordt katoen al sinds eeuwen gebruikt. De oudste vindplaats van deze textiel is in Mexico en gaat terug tot ongeveer 7000 jaar. Met het opleven van de handel tussen verre landen – na de ontdekking van het Amerikaanse continent door Columbus – verving de voordelig te produceren katoen linnen en hennep. Pas in de tweede helft van de twintigste eeuw kreeg de stof ernstige concurrentie van chemisch gemaakte kunststoffen.
Katoen wordt uit de katoenpluizen van de katoenplant gewonnen. Op de hele wereld worden vier verschillende soorten industrieel gebruikt, die vooral verschillen in de lengte van de katoenpluizen.
Hoewel zuivere katoen meer als de helft van zijn eigen gewicht aan vocht kan opnemen, droogt het heel goed. Katoen is in natte toestand scheurvaster als in droge toestand.
Behandelingtips:
Natuur- en lichtkleurige vlaggendoek kan meestal probleemloos in de wasmachine tot 95°C gewassen worden. Donkere kleuren dienen bij maximaal 40°C gewassen worden, omdat anders de kleuren langdurig kunnen verbleken. Moeten de kleuren extra worden ontzien, kan er een kleurbeschermend wasmiddel gebruikt worden. Langdurige zonnestralen dienen vermeden te worden, omdat anders de opgedrukte kleuren kunnen veranderen of verbleken.
Tips om ermee te werken:
Vlaggendoek is vrij ongevoelig en kan daardoor ook door beginnende naaiers gebruikt worden. Ook het meerdere keren lostornen van naden kan deze stof vaak probleemloos verdragen – ook zonder dat de steken later te zien zijn. Bij het bewerken van vlaggendoek wordt een naaldsterkte van 70 tot 80 aangeraden en draden van een normale sterkte, zoals bijvoorbeeld Gütermann Allesnäher of ook overlockgaren op de grote spoelen.
» Vlaggendoek / Cretonne bij stoffen.net
Posted: January 20th, 2010 | Author: admin | Filed under: Uncategorized | Tags: behandeling, stofvoorstelling, verwerken, Zijde | 1 Comment »
Met een outfit van zijde maakt u gegarandeerd een goede indruk. Waarom zijde in de warme zomermaanden op de huid erg goed aanvoelt en hoe je zijde het beste kan behandelen, verraden de stofexperten van stoffen.net:
Gebruik:
Zijde ziet er altijd chique uit: als gemakkelijk zomerjurkje, als chique zakenblouse op kantoor, als elegante avondjurk of als extravagant kussen op de bank thuis.
Het materiaal:
Het natuurproduct zijde is veelzijdig in optische texturen: van ragfijn zijdechiffon en meerkleurige geweven changeantzijde tot bourettezijde met een linnenachtig karakter. Omdat zijde de vochtigheid van de huid opneemt en door verdampen langzaam weer afgeeft, werkt de stof al naar gelang jaargetijde zowel koelend als verwarmend.
Behandelingtips:
Zijde reageert gevoelig op te sterke zonnestralen, de kleuren verbleken en de zijde wordt geel. Daarom is direct en sterk zonlicht bij zijde absoluut te vermijden. Zijde dient bovendien gerold bewaard te worden, omdat de stof anders bij te lang liggen gevoelig kan worden op de vouwen.
Zijde kan zowel in de stomerij gewassen worden als met de hand. Daarbij dient de stof zeer kort in lauwwarm water ingeweekt worden. Als wasmiddel is een speciale zijdeshampoo of een milde zeep geschikt. Meerdere keren uitspoelen is nodig, zodat alle zeepresten uitgespoeld zijn. In het laatste spoelwater kunt u wat azijn toevoegen, zodat de kleuren worden opgefrist en zich weer aan de vezels binden. Vooral donkerkleurige zijde verdraagt geen lange inweektijd: de kleur kan oplossen van de vezels en de zijdestof verbleekt.
Zijde kan het beste vanaf de binnenkant worden gestreken.
De stof mag echter niet licht vochtig of nat zijn.
Tips om ermee te werken:
Lichte zijdestof wordt met een fijne naald (sterkte 60 tot 70) genaaid.
Belangrijk is hierbij dat de naaldpunt geen draden trekt, daarom bij elke nieuw begin van een project altijd een nieuwe naald gebruiken. De steeklengte dient klein te zijn (1,5 tot 2 mm) en de dradenspanning moet wat worden losgelaten (bijv. 2 tot 3). De naden zijn daarmee belastbaarder.
» Zijde bij stoffen.net
Posted: January 13th, 2010 | Author: admin | Filed under: Uncategorized | Tags: behandeling, Linnen, stofvoorstelling, verwerking | No Comments »
Deze stof is al meerdere duizenden jaren popualir. Wat deze stof allemaal kan, verraden de stofexperten van stoffen.net:
Het materiaal:
Naast wol is linnen de langstgebruikte stof: meer dan 6000 jaar hebben mensen deze stof al verwerkt. Tegenwoordig wordt de stof graag in zomerkleding gebruikt, maar ook als (bedrukte) decoratiestof of in tassen, schoenen en bij het maken van boeken.
Linnen is van nature bacterievernietigend, praktisch anti-statisch en vuilafstotend. Linnen kan tot 35% luchtvochtigheid aan zonder vochtig aan te voelen. De stof is weliswaar licht kreukgevoelig maar bezit een natuurlijke glans en sterkte. Net zoals zijde bezit linnen tegelijkertijd koelende en warmende eigenschappen.
Behandelingtips:
Linnen is het beste te wassen tot 40° C in de wasmachine bij een laag toerental, omdat de stof anders kreukelig kan blijven. Linnen laat zich het beste strijken in nog licht vochtige toestand en binnenstebuiten – ook bij hogere temperatuurinstelling. Als alternatief is het ook mogelijk om met een dampstrijkijzer te werken of de stof onder een vochtige handdoek te strijken, om bijvoorbeeld strijkglansplekken te vermijden.
Mocht de linnenstof een beetje zacht worden, dan kan het met behulp van de droogmachine gedroogd worden – maar let op: alleen bij lage temperaturen drogen.
Tips om ermee te werken:
Linnen laat zich prima en makkelijk naaien en is daarom ook geschikt voor beginnende naaiers. Ook een losgetornde naad is geen ramp. Als naaldsterkte wordt een middelsterke aangeraden, bijvoorbeeld 75 tot 80, en een normaal naaigaren, bijvoorbeeld Gütermann allesnaaier.
Linnen laat zich tegenwoordig veel makkelijker kleuren (bijvoorbeeld met koperkleurstoffen) als vroeger. Toen kon eigenlijk alleen de natuurkleurstof indigo goed op de cellulosedraden gekleurd worden.
» Linnen bij stoffen.net
Posted: January 6th, 2010 | Author: admin | Filed under: Uncategorized | Tags: behandeling, Jersey, stofvorstelling, verwerken | No Comments »
In het weekend lekker in bed blijven en de geest een beetje laten zweven: is er iets leukers? Naast nog warme broodjes en vers gezette koffie mag het eigenlijk niet ontbreken: het lekkere vrijetijds-outfit van comfortabele jerseystof. Hoe jersey zich makkelijk laat naaien en waar u op moet letten als u ermee werkt, dat laten de stofexperten van stoffen.net zien:

Het materiaal:
Fijne jerseystof wordt hoofdzakelijk voor kleding als t-shirts en ondergoed gebruikt, maar ook voor beddengoed. Dikkere kwaliteiten worden gebruikt in sweatshirts en thuis- en sportkleding. De stof is soepel, zacht en bovendien ademend, absorberend en soms geschikt voor in de droger. De naam stamt vermoedelijk van het eiland Jersey, het grootste en bekendste van de Engelse Kanaaleilanden.
Jersey wordt geborduurd of gewoven en is daardoor elastisch. Een paar van de jerseystoffen van stoffen.net bestaan uit een viscosemengsel met elastaan, andere uit katoen. Omdat ze verwarmen, zijn ze geschikt voor de herfst- en wintertrui met van binnen opgeruwde kwaliteiten.
Behandelingtips:
Katoenjersey kan zonder problemen in de wasmachine tot 40° C gewassen worden. Een kleurbeschermend wasmiddel is aan te raden.
Tips om ermee te werken:
Jerseystof behoort tot de mazenstoffen en mag daardoor alleen met een speciale naald met afgeronde punt genaaid worden om de mazen te beschermen. De naaldsterkte (fijn 70 tot robuust 90) dient aan de stof aangepast te worden.
In verband met de elasticiteit van de stof dienen alleen rekbare speciale steken gebruikt worden. Bij een normale huishoudmachine kan er met zigzagsteek of met een dubbele naald met een rechte steek genaaid worden. Hoe fijner de jerseystof is des te kleiner dient de naaldafstand van de dubbele naald te zijn. De snijkanten van jersey hoeven niet extra omzoomd te worden.
» Jerseystoffen bij stoffen.net